О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

ПОЗИВАМО ВАС

да учествујете у

ЕВРОПСКОЈ НЕДЕЉИ / НОЋИ ИСТРАЖИВАЧА

која ће се ове године одржати од 23. до 27. новембра, 2020. године у Регионалном центру Смедерево.

Праћење и унапређење образовних стандарда за крај основног образовања

Минстарство просвете, науке и технолошког развоја започело je реализацију пројекта Подршка развоју људског капитала у истраживању (ИПА 2011) који треба значајно да унапреди образовни систем кроз развијање оквира националног курикулума у основном образовању.
Kao део овог пројекта у оквиру Компоненте 1 - Образовање, Завод за вредновање образовања и васпитања реализује Пројект Праћење и унапређење образовних стандарда за крај основног образовања чији je циљ ревизија образовних стандарда који ће бити основа за нови курикулум.
Почетне активности у пројекту се односе на организацију дискусионих група наставника из основних школа који остварују наставу 10 наставних предмета за које постоје стандарди постигнућа, као и прикупљање мишљења наставника путем анкете. Реализацију овог важног дела истраживања Завод je поверио Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево као и осталим регионалним центрима у Србији.
Желимо да нагласимо значај учешћа наставника у ревизији стандарда јер они као непосредни корисници могу да пруже веома важне податке који ће омогућити да се постојећи стандарди унапреде.
Рад са дискусионим групама у нашем Центру одржан је у протекла три дана и то из предмета: српски језик, ликовна култура, хемија (уторак), географија, физичко васпитање, музичка култура (среда), математика, физика, историја и биологија (четвртак). У раду свих десет дискусионих група учествовало је око 300 професора из основних школа из Смедерева, Пожаревца, Голупца, Крепољина, Орешковице, Скобаља, Лугавчине, Осипаонице, Вранова, Церовца, Рашанца, Жагубице, Браничева, Смедеревске Паланке, Петровца на Млави...