Трибина на тему инклузије

У Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању у Смедереву, у петак, 18. 2. 2011. одржана je трибина на тему инклузије.

Трибину је отворио мр Боривоје Јаношевић, директор Центра, упознавши присутне са основним правцима активности на пољу инклузије.

У уводу, кроз примере добре праксе, водитељи трибине, мр Славица Марковић и Мирјана Лазор упознале су присутне са свим оним што се у школи “ Милан Петровић” у Новом Саду, као референтној установи овог типа , ради у наведеним сегментима. Учесници трибине имали су прилику да продискутују о свему што их интересује и на тај начин боље схвате инклузивну филозофију.

Трибини је присуствовало више од 80 учесника, међу којима: радници школа,представници Школске управе Пожаревац – одељења у Смедереву, Предшколске установе „Наша радост“, Медицинског центра „Свети Лука“ у Смедереву, локалне самоуправе, Просветне инспексије и други. Размењена су размишљања и искуства из области инклузивног образовања.

Слике са трибине