lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Трибина на тему инклузије

У Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању у Смедереву, у петак, 18. 2. 2011. одржана je трибина на тему инклузије.

Трибину је отворио мр Боривоје Јаношевић, директор Центра, упознавши присутне са основним правцима активности на пољу инклузије.

У уводу, кроз примере добре праксе, водитељи трибине, мр Славица Марковић и Мирјана Лазор упознале су присутне са свим оним што се у школи “ Милан Петровић” у Новом Саду, као референтној установи овог типа , ради у наведеним сегментима. Учесници трибине имали су прилику да продискутују о свему што их интересује и на тај начин боље схвате инклузивну филозофију.

Трибини је присуствовало више од 80 учесника, међу којима: радници школа,представници Школске управе Пожаревац – одељења у Смедереву, Предшколске установе „Наша радост“, Медицинског центра „Свети Лука“ у Смедереву, локалне самоуправе, Просветне инспексије и други. Размењена су размишљања и искуства из области инклузивног образовања.

Слике са трибине