lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Састанак медицинских сестара предшколских установа

Данас је у просторијама Центра, пред више од 50 учесника, одржан други скуп - едукација, медицинских сестара предшколских установа који се односи на предстојеће стицање лиценце васпитача. Пре почетка, присутне су поздравили директор Центра, мр Боривоје Јаношевић и заменик директора ПУ "Наша радост", Влада Лазић. Предавач на данашњем скупу била је педагог гђа Душица Стојковић, саветник Министарства просвете, која је заједно са председницом Удружења, медицинском сестром Драганом Арсић дала објашњење за нову законску регулативу и изнела услове за полагање испита за добијање лиценце. Едукација је организована у 2 групе и обухватила је све медицинске сестре предшколских установа на нивоу ова два региона. Данашњој едукацији сем медицинских сестара предшколске установе "Наша радост" из Смедерева, која је и домаћин, присуствовале су и медицинске сестре из Великог Градишта, Велике Плане као и један број из Пожаревца. Домаћин прве едукације је била предшколска установа „Љубица Вребалов“ из Пожаревца.

Удружење медицинских сестара предшколских установа Подунавског и Браничевског региона, обухвата све предшколске установе на овој територији а на нивоу Србије члан је Савеза удружења и један од оснивача првог струковног удруживања .

Слике са скупа

Опширније о самом Удружењу