lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs until April 15th.

Посета ШОСО "Милан Петровић" у Новом Саду

У оквиру акције " Сви ушколу , школа за све", а у склопу активности Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању везаних за инклузивно образовање, делегација Града Смедерево посетила је данас Нови Сад – ШОСО " Милан Петровић". Ова школа је референтна установа овог типа на овим просторима, а слободни смо рећи и шире. Делагацију предвођену директором Центра, Мр Боривојем Јаношевићем и Звонком Шулкићем, стручним сарадником, чинили су представници локалне самоуправе – Градског већа, школа, Министарства просвете, Просветне инспекције, Организације за ромска питања, Градског савеза за хуманитарна питања и други.

Осим садржаја којима располаже централни објекат школе, љубазни домаћини упознали су госте са објектима широм Новог Сада и Ченеја у којима се реализују активности Школе. Импресионира енергија којом располажу сви са којима смо се сусрели, мноштво идеја, акција,професионалности, хуманости -  и надасве, љубави према послу – малишанима о којима брине овај уиграни тим стручњака, предвођен " капитеном" – директорком Мр Славицом Марковић, која је алфа и омега овог пројекта.

Нови објекат средње школе је импозантна грађевина, са преко 7000  квадратних метара корисног простора, спој функционалног и лепог, која ће, верујемо, када у септембру ове године прими своје кориснике, представљати понос Новог Сада и Србије.