О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Обавештавамо вас да ће Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево, прилагодити рад и активности новонасталој ситуацији a у складу са Одлуком Владе Републике Србије (Службени гласник РС бр. 29/2020, од 15. 03. 2020.):
- Сви семинари, радионице, презентације и едукације у простору Центра – одлажу се до даљњег
- Центар ће функционисати по систему утврђеног дежурства Све информације на телефоне: 026/619-906, 026/619-907 или на мејл office@rcsmed.edu.rs

Посета ШОСО "Милан Петровић" у Новом Саду

У оквиру акције " Сви ушколу , школа за све", а у склопу активности Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању везаних за инклузивно образовање, делегација Града Смедерево посетила је данас Нови Сад – ШОСО " Милан Петровић". Ова школа је референтна установа овог типа на овим просторима, а слободни смо рећи и шире. Делагацију предвођену директором Центра, Мр Боривојем Јаношевићем и Звонком Шулкићем, стручним сарадником, чинили су представници локалне самоуправе – Градског већа, школа, Министарства просвете, Просветне инспекције, Организације за ромска питања, Градског савеза за хуманитарна питања и други.

Осим садржаја којима располаже централни објекат школе, љубазни домаћини упознали су госте са објектима широм Новог Сада и Ченеја у којима се реализују активности Школе. Импресионира енергија којом располажу сви са којима смо се сусрели, мноштво идеја, акција,професионалности, хуманости -  и надасве, љубави према послу – малишанима о којима брине овај уиграни тим стручњака, предвођен " капитеном" – директорком Мр Славицом Марковић, која је алфа и омега овог пројекта.

Нови објекат средње школе је импозантна грађевина, са преко 7000  квадратних метара корисног простора, спој функционалног и лепог, која ће, верујемо, када у септембру ове године прими своје кориснике, представљати понос Новог Сада и Србије.