Састанак директора школа са представницима синдиката

Директори основних и средњих школа општине Смедерево и председници синдиката ових школа одржали су данас састанак у Регионалном центру. Састанку је присуствовала и начелница Школске управе Пожаревац, госпођа Весна Здравковић и Ненад Анђелић, просветни инспектор.

Тема састанка је договор о начину надокнаде часова изгубљених током недавно окончаног штрајка. У име синдиката " Независност" присутне је са постигнутим договором синдиката и Министарства просвете – Владе Републике Србије, а у вези прекида штрајка упознала Јасминка Марић.

Од стране Министарства просвете добијено је упутство о надокнади.

Недоумице је изазвао неуједначен проценат умањења плата онима који су били у штрајку на нивоу појединих школских управа ( Краљево, Ужице, ....).

Господин Петровић, представник Уније синдиката подржао је излагање претходнице и изнео неслагање са неуједначеним нивоом умањења плата.

Синдикат образовања Србије има другачији став у односу на изнесене податке, првенствено у вези усвојених решења о повећању плата запослених у просвети, као и о начину изласка из штрајка.