Такмичење идеја - Slush

slush gia cpn rcs

Стартап компаније које развијају оригиналну идеју, имају вештине и планове, али су још на почетку или имају прототип у радној фази позване су да представе своје идеје на локалном Slush такмичењу које организује Фонд за иновациону делатност у сарадњи са Амбасадом Финске у Београду.

Локално такмичење, треће по реду, биће одржано 6. септембра у Научно-технолошком парку „Београд“, а пријаве за такмичење отворене су до 1. септембра. Локални такмичари се квалификују за учешће у програму Slush Global Impact Accelerator и на конференцији Slush 2017 који се одржавају у новембру и децембру у Хелсинкију.

Slush је дводневна конференција намењена стартап компанијама – једна од највећих те врсте у Европи. На овом скупу стартапи имају прилику да представе своје идеје међународним инвеститорима и стручној јавности. Прошле године ова дводневна конференција је окупила 17,5 хиљада посетилаца из 130 земаља, укључујући више од 2300 стартапа и 1110 инвеститора.

Више информација о такмичењу, као и апликациони формулар за пријаву можете пронаћи на сајту Фонда за иновациону делатност, на адреси http://www.inovacionifond.rs/slush/

Додатне информације можете добити и путем мејл адресе slush@inovacionifond.rs.

Пројекат: "Снажни од почетка" - III обука фацилитатора

romanipen 17У претходна три дана у великој сали нашег Центра, одржана је трећа обука фацилитатора у оквиру пројекта "Снажни од почетка - Ромска деца, породице и заједнице – Унапређивање родитељских вештина и породичне средине за учење".
Пројекат ЦИП Центра се реализује у сарадњи са Open Society Foundations и удружењима Романипен, Крагујевац, Ромски образовни центар, Суботица, Понос, Ниш и Мали принц, Београд.
Учесници на тродневној обуци били су педагошки асистенти из Сурдулице, Лебана, Новог Сада, Смедеревске Паланке, Костолца, Коцељева, Новог Бечеја, Београда, Пирота, Крушевца, Ваљева, Бора и Крагујевца, док су предавачи били Ангелина Скареп, Олга Станојевић и Снежана Малешев из Центра за интерактивну педагогију, Божидар Николић и Емина Николић из ОКЗ "Романипен" и Силвија Палаги из Open Society Foundations.
Циљеви пројекта су отварање безбедне и подстицајне средине за ромску децу узраста до 5,5 година у кућном окружењу и у насељу, у којој могу да развију своје пуне потенцијале; Подршка ромским родитељима за родитељство и заступање права детета; Подизање разумевања родитеља, заједнице и стручњака о значају раног развоја, улогама и одговорности свих актера да се свако дете подржи; Успостављање сарадње између родитеља, ромске заједнице и НВО, локалне управе и релевантних државних установа (установе социјалне и здравствене заштите и образовања) у циљу заједничког деловања на унапређивању услова за раст, развој и учење деце раног узраста.

Напишите ваш коментар

cpn logo