Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

„Школа отворена родитељима“ - ПОПУЊЕН БРОЈ УЧЕСНИКА
субота, 13. јануар 2018.

недеља, 28. јануар 2018.

четвртак, 01. фебруар 2018.

субота, 03. фебруар 2018.

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

Пројекат: "Снажни од почетка" - III обука фацилитатора

romanipen 17У претходна три дана у великој сали нашег Центра, одржана је трећа обука фацилитатора у оквиру пројекта "Снажни од почетка - Ромска деца, породице и заједнице – Унапређивање родитељских вештина и породичне средине за учење".
Пројекат ЦИП Центра се реализује у сарадњи са Open Society Foundations и удружењима Романипен, Крагујевац, Ромски образовни центар, Суботица, Понос, Ниш и Мали принц, Београд.
Учесници на тродневној обуци били су педагошки асистенти из Сурдулице, Лебана, Новог Сада, Смедеревске Паланке, Костолца, Коцељева, Новог Бечеја, Београда, Пирота, Крушевца, Ваљева, Бора и Крагујевца, док су предавачи били Ангелина Скареп, Олга Станојевић и Снежана Малешев из Центра за интерактивну педагогију, Божидар Николић и Емина Николић из ОКЗ "Романипен" и Силвија Палаги из Open Society Foundations.
Циљеви пројекта су отварање безбедне и подстицајне средине за ромску децу узраста до 5,5 година у кућном окружењу и у насељу, у којој могу да развију своје пуне потенцијале; Подршка ромским родитељима за родитељство и заступање права детета; Подизање разумевања родитеља, заједнице и стручњака о значају раног развоја, улогама и одговорности свих актера да се свако дете подржи; Успостављање сарадње између родитеља, ромске заједнице и НВО, локалне управе и релевантних државних установа (установе социјалне и здравствене заштите и образовања) у циљу заједничког деловања на унапређивању услова за раст, развој и учење деце раног узраста.

Напишите ваш коментар