Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

„Школа отворена родитељима“ - ПОПУЊЕН БРОЈ УЧЕСНИКА
субота, 13. јануар 2018.

недеља, 28. јануар 2018.

четвртак, 01. фебруар 2018.

субота, 03. фебруар 2018.

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

Састанак ради унапређења координације послова инспекцијског надзора поверених јединици локалне самоуправе

zastita zivotne sredineСектор инспекције за заштиту животне средине је у оквиру својих активности планирао састанке са јединицама локалне самоуправе, због координације послова инспекцијског надзора из делокруга републичке инспекције поверених jединици локалне самоуправе. Данас је у Регионалном центру Смедерево одржан састанак са инспeктoрима зa зaштиту живoтнe срeдинe Брaничeвскoг, Пoмoрaвскoг, Пoдунaвскoг и Шумaдиjскoг упрaвнoг oкругa.
Циљ састанка је упознавање Јединица локалне самоуправе о координацији поверених послова, успостављање система, ефикаснија комуникација, кроз бољу сарадњу, обавештавање, размену података, пружање помоћи и уједначавање поступања инспектора према надзираним субјектима.
Током радног дела састанка инспектори су изнели проблеме на које наилазе приликом примене поверених послова, али и предлоге за унапређење процеса рада у оквиру законских могућности и надлежности јединица локалних самоуправа.
Представници Министарства пољопривреде и заштите животне средине, као и Сталне конференције градова и општина образлагали су законске одредбе и пружали стручну помоћ у делу имплементације закона.
Састанку је присуствовао Жељко Пантелић, помоћник министра, Слaвишa Симић, шeф Oдсeкa зa зaштиту oд joнизуjућих и нejoнизуjућих зрaчeњa, сектор инспекције за заштиту животне средине представљао је Велислав Пејатовић, начелник Одељења за поверене послове, док је у име Сталне конференције градова и општина на састанку говорила Љубинка Калуђеровић, секретар Одбора за заштиту животне средине.

Напишите ваш коментар