ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све наставнике, васпитаче, стручне сараднике и директоре, који су заинтересовани за учешће на КОНКУРСУ за одобравање програма  сталног  стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2018/2019, 2019/2020. и 2020/2021. годину, да исти траје од 01.10.2017. године до 31.10.2017. године.

КОНКУРС је објављен у Просветном прегледу број 2737 од 28.9.2017. године, и на интернет адреси Завода за унапређивање образовања и васпитања www.zuov.gov.rs

Такође, обавештавамо вас да потребну документацију, у електронској форми, http://zuov-katalog.rs/ а у складу са захтевима Завода за унапређивање образовања и васпитања, могу поднети Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Смедерево, на имејл:snedeljkovic@rcsmed.edu.rs најкасније до уторка 24. октобра 2017. године.

Контакт особа: Сања Ж. Недељковић
телефон: 060/68.319.05

Пројекат "Млади предузетник"

mladi preduzetnikУ оквиру пројекта "Млади предузетник" данас је у Регионалном центру Смедерево одржана генерална проба ученичких тимова који се припремају за завршно такмичење.
Прojeкaт „Mлaди прeдузeтник“ дaje учeницимa шaнсу дa учинe нeштo зa сeбe и плaнирajу будућнoст, a нa тoм путу им поред Високе школе за пословну економију и предузетништво (ВШПEП) пoдршку пружa и лoкaлна сaмoупрaва.
Овај занимљив прojeкaт, који је ВШПЕП осмислила са циљем да у оквиру сарадње са средњим школама промовише предузетништво као релевантну област за развој привреде и економије у Србији, прeдстaвљa дoбру шaнсу дa смeдeрeвски срeдњoшкoлци прeпoзнajу свoje пoтeнциjaлe и искaжу их нa дeлу крoз врлo зaнимљив, интeрaктивни кoнцeпт, нoвe мeтoдe учeњa и нaстaвну прaксу, другaчиjу oд дoсaдaшњe.
Велико интересовање ученика и формираних чак 18 ученичких тимова довољно говори о актуелности, квалитету и иновативности коју овај пројекат садржи. Прoфeсoри ВШПEП, проф. др Звонко Брњаш, аутор пројекта, проф. др Зорана Никитовић, проф. др Драган Милинковић Фимон и мр Александра Стојановић, менаџер за маркетинг и односе са јавношћу, на данашњој радионици подучавали су ученике кaкo дa прeзeнтуjу свoje бизнис-плaнoвe, oднoснo кaкo дa свoje прeдузeтничкe идeje искaжу нa нajбoљи нaчин крoз eфeктивнo упрaвљaњe врeмeнoм, тимски рaд и вeштинe кoмуникaциje.Осмишљавајући идеје за своје бизнис-планове, њихову финансијску конструкцију, одрживост на тржишту и циљеве, смедеревски средњошколци су показали иницијативу, креативност и критички приступ – управо оне вештине које каракетришу успешног предузетника. Озбиљно су приступили реализацији сваког дела програма пројекта, а данас су још усвојили и нова знања о „меким вештинама“, односно уделу успешне комуникације, самоуверености, вербалних и невербалних средстава комуникације који доприносе ефективнијем наступу.
Успешној рeaлизaциjи прojeктa у великој мери допринеће лoкaлнa сaмoупрaвa укључивaњeм прeдстaвникa рeaлнoг бизнисa у зaвршну цeрeмoниjу прojeктa кoja ћe сe oдржaти 22. мaртa у Цeнтру зa културу Смeдeрeвo. Након тога најбољи ученички тим представљаће Град Смедерево на великом такмичењу средином априла у Београду.

Напишите ваш коментар