Такмичење идеја - Slush

slush gia cpn rcs

Стартап компаније које развијају оригиналну идеју, имају вештине и планове, али су још на почетку или имају прототип у радној фази позване су да представе своје идеје на локалном Slush такмичењу које организује Фонд за иновациону делатност у сарадњи са Амбасадом Финске у Београду.

Локално такмичење, треће по реду, биће одржано 6. септембра у Научно-технолошком парку „Београд“, а пријаве за такмичење отворене су до 1. септембра. Локални такмичари се квалификују за учешће у програму Slush Global Impact Accelerator и на конференцији Slush 2017 који се одржавају у новембру и децембру у Хелсинкију.

Slush је дводневна конференција намењена стартап компанијама – једна од највећих те врсте у Европи. На овом скупу стартапи имају прилику да представе своје идеје међународним инвеститорима и стручној јавности. Прошле године ова дводневна конференција је окупила 17,5 хиљада посетилаца из 130 земаља, укључујући више од 2300 стартапа и 1110 инвеститора.

Више информација о такмичењу, као и апликациони формулар за пријаву можете пронаћи на сајту Фонда за иновациону делатност, на адреси http://www.inovacionifond.rs/slush/

Додатне информације можете добити и путем мејл адресе slush@inovacionifond.rs.

Састанак представника Мреже подршке инклузивном образовању

Mreza podrske inkl obrazovanjuНа данашњем састанку Мреже подршке инклузивном образовању, који је водила Милена Васић, Национални координатор Мреже, приказани су резултати првог Пројекта који је успешно реализован, те презентовани планови и будући кораци актуелног. У договору са присутним члановима испланирани су кораци за наредно тромесечје који ће обухватити посету школама којима је потребна подршка, јачање сарадње на релацији предшколска установа – основна школа, основна школа – средња школа. Разговарало се и о професионалној оријентацији као и о подршци средњим стручним школама за пријем ученика са посебним потребама.

Напишите ваш коментар

cpn logo