Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

„Школа отворена родитељима“ - ПОПУЊЕН БРОЈ УЧЕСНИКА
субота, 13. јануар 2018.

недеља, 28. јануар 2018.

четвртак, 01. фебруар 2018.

субота, 03. фебруар 2018.

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

XXXV Смедеревски лекарски дани - симпозијум: Савремени проблеми антимикробне терапије

Smederevski lekarski dani 2017 II danПрошлогодишњи, XXXIV Смедеревски лекарски дани су одавно иза нас а иако су утисци са управо завршених XXXV још увек свежи, прим. мр сц мед. Славица Мишић, организатор и председник Подружнице СЛД Смедерево, већ нам је најавила одржавање следећих Дана лекара у нашем Центру догодине. Ово је недвосмислено податак који довољно говори колико су она, као организатор, те комплетан Организациони одбор Лекарских дана, заједно са учесницима и предавачима, задовољни оним што наш Центар може да пружи једном оваквом научном скупу. Подсећања ради ово су пети Лекарски дани по реду организовани у нашем Центру.
Други дан Смедеревских лекарских дана, донео нам је симпозијум "Савремени проблеми антимикробне терапије". Предавачи на данашњем симпозијуму били су врсни стручњаци и светски признати и познати лекари: проф. др Ђорђе Јевтовић, проф. др Милена Божић, проф. др Мијомир Пелемиш и доц. др Горан Стевановић. Својим учешћем, подршку Лекарским данима дала је и др Јасна Аврамовић, градоначелник Смедерева, некадашњи начелник инфективног одељења болнице у Смедереву.
На својим данашњим предавањима, професори су се бавили прaћeњeм и прoучaвaњeм тeмaтикe aнтимикрoбнe хeмoтeрaпиje у свим њeним aспeктимa, кaкo примeнe нoвих и вeћ пoзнaтих тeрaпeутикa, тaкo и прoблeмимa рeзистeнциje, примeнe нoвих тeрaпиjских прoтoкoлa и интeрдисциплинaрнe сaрaдњe кoja je пoтрeбнa у рeшaвaњу прoблeмa aнтимикрoбнe тeрaпиje.
Након успешно завршеног симпозијума, велики број учесника имао је прилику да присуствује промоцији монографије „150 година Болнице у Смедереву". О књизи су говорили Данијела Милошевић, директор Историјског архива Смедерево и прим. мр. сци. мед. др Ненад Ђорђевић, директор болнице "Свети Лука" у Смедереву, аутор књиге.

Напишите ваш коментар