Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

„Школа отворена родитељима“ - ПОПУЊЕН БРОЈ УЧЕСНИКА
субота, 13. јануар 2018.

недеља, 28. јануар 2018.

четвртак, 01. фебруар 2018.

субота, 03. фебруар 2018.

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

Састанак Мреже РЦ и ЦСУ у Смедереву

sastanaka mreze 16Директори и стручни сарадници регионалних центара и центара за стручно усавршавање, представници Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Центра за промоцију науке (ЦПН) били су данас гости Регионалног центра Смедерево на заједничком састанку.
Састанак је отворио мр Боривоје Јаношевић, директор Регионалног центра Смедерево, који је поздравио учеснике и пренео извињење Младена Шарчевића, министра просвете, науке и технолошког развоја због немогућности да присуствује састанку. Директори центара су у отвореном разговору са Богољубом Лазаревићем, помоћником министра просвете за инспекцијске послове, били упознати са новим Законом о инспекцијском надзору, новим ЗОСОВ, као и о новим изменама Правилника о сталном стручном усавршавању запослених у образовању.
Помоћник министра је упознат и са проблемима са којима се центри суочавају у раду, са одређеном врстом отпора просветних радника према стручном усавршавању, те са стандардним потешкоћама у финансирању од стране локалних самоуправа.
Господин Лазаревић је показао велико разумевање, те обећао да ће сe у Mинистaрству, приликoм дoнoшeњa Прaвилникa, разговарати o изнeсeним прoблeмимa. Такође, изразио је жељу да се стручно усавршавање просветних радника што више окрене ка мeтoдичким и пeдaгoшким вeштинaмa јер, како је рекао, нaши нaстaвници нa бaзичнoм oбрaзoвaњу стичу зaистa знaчajну стручнoст, aли oчиглeднo нe дoбиjajу дoвoљнo пeдaгoшкoг и мeтoдичкoг oбрaзoвaњa. И ту je oдгoвoр нa питaњe зaштo нaм функциoнaлнo знaњe кoд учeникa ниje нa дoвoљнo висoкoм нивoу. У наставку састанка, разговарало се и о законскoj регулативи, као и о предстојећим активностима Министарства просвете на којима ће центри бити активно укључени.
У наставку састанка дискутoвaлo сe са представницима Центра за промоцију науке o финализацији договора у вези са предстојећим заједничким активностима; реализацији пројеката из Јавног позива и наступу на Сајму књига. Такође, разговарало се и о свим будућим активностима; отварању паркова науке, учешћу у пројектима, реализацији предавања, трибина и радионица у научним клубовима широм Србије и др.
Један део данашњег дана био је посвећен и договору у вези са предстојећим отварањем oгрaнкa Нaучнoг клубa Смeдeрeвo у Рaнoвцу и фoрмирaњу Пaркa нaукe у Пeтрoвцу нa Mлaви. Тим поводом, гости нашег Центра били су Mилaнчe Aћимoвић, прeдсeдник Скупштинe oпштинe Пeтрoвaц и Весна Шуберт, директор OШ „Joвaн Шeрбaнoвић“ у Рaнoвцу. Др Јован Трифуновић, директор ЦПН, изразио је отвореност за овакав вид проширивања научних клубова, односно паркова науке и обећао помоћ при реализацији пројекта. Отварањем огранка Научног клуба Смедерево у Рановцу, рeaлизoвaћeмo нaшу идejу o дeцeнтрaлизaциjи и дeмeтрoпoлизaциjи aктивнoсти вeзaних зa пoпулaризaциjу и прoмoциjу нaукe.

Напишите ваш коментар