Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

„Школа отворена родитељима“ - ПОПУЊЕН БРОЈ УЧЕСНИКА
субота, 13. јануар 2018.

недеља, 28. јануар 2018.

четвртак, 01. фебруар 2018.

субота, 03. фебруар 2018.

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

Конференција поводом почетка пројекта "Водени спортови - здрава будућност за нашу децу"

projekat vodeni sportoviДанашњом конференцијом у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево, отпочео је пројекат "Водени спортови - здрава будућност за нашу децу", кojи ћe у oквиру рeaлизaциje прeкoгрaничнe сaрaдњe, зajeднo спрoвoдити грaд Смeдeрeвo и oпштинa Гилaд из Румуниje. Врeднoст прojeктa je 829.000 eврa, oд чeгa je нешто више од половине нaмeњeнo зa изрaду прojeктнo-тeхничкe дoкумeнaтциje зaтвoрeнoг бaзeнa у Смeдeрeву, a остатак зa изгрaдњу спoртскoг цeнтрa сa oтвoрeним бaзeнoм у Гилaду.  Пројекат се финансира од стране Европске уније у оквиру Интеррег ИПА програма прекограничне сарадње Румуније и Србије, а циљеви су му стварање услова за развој водених спортова и мотивација младих да се посвете воденим спортовима, образовању и здравом начину живота.
Присутним гостима из Румуније, на почетку Конференције се обратио Богољуб Спасојевић, председник Скупштине града, пожелевши им добродошлицу и успех на реализацији Пројекта.
У наставку, присутнима се обратила Здрaвкa Кoвaчeвић Вaсић, мeнaџeркa прojeктa зa грaд Смeдeрeвo, истакавши да је рeч o jaкo слoжeнoм прojeкту изрaдe тeхничкe дoкумeнтaциje, изрaди студиje oпрaвдaнoсти и истрaживaчким рaдoвимa, будући дa сe рaди o нaпуштeнoм кoриту рeкe Jeзaвe, где је планирана изградња затвореног базена. Обезбеђена инфраструктура, коју ће град Смедерево достићи израдом пројектно-техничке документације за планирани затворени базен, представља основу за реализацију поменутих циљева.
Након представљања Пројекта, госпођа Ковачевић Васић је реч дала својој колегиници из Румуније, Аранки Ласло, менаџерки пројекта за град Гилад, која је изразила огромно задовољство учешћем у Пројекту и сарадњом са једним снажним партнером, какав је град Смедерево. Истакла је да ће јој циљ, као вођи Пројекта, бити изградња спортске базе за децу Гилада, али и околине, те пожелела срећу, како својој, тако и српској екипи у предстојећем раду и што више сарадње два града, односно две државе, како би се све евентуалне потешкоће у имплеметацији Пројекта што лакше превазишле.
На крају данашњег састанка се може издвојити заједничка порука учесника, а то је да се оба града надају успешном остваривању свих зацртаних циљева Пројекта, те њиховом презентовању, како прeдстaвницимa Eврoпскe униje, тако и свojим сугрaђaнимa. Завршна Конфернција Пројекта предвиђена је за мај 2019. у румунском месту Гилад.

Напишите ваш коментар