Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

„Школа отворена родитељима“ - ПОПУЊЕН БРОЈ УЧЕСНИКА
субота, 13. јануар 2018.

недеља, 28. јануар 2018.

четвртак, 01. фебруар 2018.

субота, 03. фебруар 2018.

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

Радионица за израду Нацрта Локалног акционог плана у области инвалидности

lapУ Регионалном центру за стручно усавршавање у Смедереву данас jе одржана радионица за израду Нацрта Локалног акционог плана у области инвалидности за период 2018-2020. године.
Радионицу су организовали Град Смедерево и Национална организациjа особа са инвалидитетом Србиjе уз подршку Министарства за рад запошљавање борачка и социjална питања.
Водитељ радионице jе био експерт у области социjалне политике Владан Jовановић из Београда, а учесници су били представници скоро свих организациjа особа са инвалидитетом из Смедерева.
Током радионице jе издвоjено пет приоритетних области коjе би требало да садржи Локални акциони план у области инвалидности и то: рад организациjа особа са инвалидитетом, социjална заштита, приступачност, здравствена заштита и рехабилитациjа и образовање и запошљавање.
Утврђене су мере и активности, као и рокови за њихову реализациjу.
Планирано jе и закључено да би коначни текст Нацрта Локалног акционог плана у области инвалидности требало да буде завршен до краjа септембра месеца текуће године, а следећи корак jе да оваj за особе са инвалидитетом важан документ усвоjи Скупштина Града Смедерева.

Напишите ваш коментар