etf poster inspiracija 01.01 obrez

Пројекат „Водени спортови-здрава будућност за нашу децу“

DSCF4716Пројекат „Водени спортови-здрава будућност за нашу децу“ град Смедерево спроводи у сарадњи са општином Гилад (Румунија), у оквиру реализације Интеррег-ИПА Програма прекогранична сарадња Румунија-Србија, финансираног од стране Европске Уније.
Пројекат има за циљ да мотивише младе да се посвете образовању, спорту и здравијем начину живота, проширује њихове хоризонте кроз упознавање различитих култура и развија заједничке активности међу ученицима сличног узраста. Овај пројекатће допринети бољој умрежености између територија које су обухваћене овим програмом. Приступ који се примењује је активно укључивање циљних група и корисника у планиране акције кроз образовне догађаје, размену искустава, летње кампове, медијску кампању и промотивне материјале који ће се дистрибуирати у прихватљивом подручју.

Активност која је одржана 24. новембра 2017.године у просторијама Регионалног центра Смедерево обухватала је размену искустава између представника образовних институција Смедерева и Гилада - где су обе стране дискутовале о проблемима, потребама циљних група и мерама за боље функционисање школских програма а и о евентуалним ваннаставним активностима које би допринеле локалној заједници.

Напишите ваш коментар