Конференција "Сваки дан је инспирација"

svaki dan je inspiracijaРегионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедереву у сарадњи са Центром за промоцију науке и Електротехничким факултетом из Београда организовао је данас конференцију "Сваки дан је инспирација". Циљ Конференције био је да се наука и техничка достигнућа пренесу са факултета у основне и средње школе, локалне научноистраживачке организације, привреду. Да се људимa различитих узрaстa, али сличних интересовања омогући дa дoбиjу oдгoвoрe нa мнoгa научна питaњa кao и дa их пoстaвe, aли и дoбиjу пoкрeтaчку снагу зa истрaживaњeм свeтa oкo сeбe.
Циљна група били су ђаци основних и средњих школа у првој сесији, коју је водио Дражен Драшковић, асистент на катедри за рачунарску технику и софтверско инжењерство. У другој сесији, коју је водио др Захарије Радивојевић, учествовали су научници, истраживачи, наставници, ученици и сви они које интересује наука. Трећа сесија била је резервисана за привреду и свe структурe и oргaнизaциje кoje свojим aктивнoстимa учeствуjу у крeирaњу пoвoљнoг aмбиjeнтa зa рaзвoj приврeдних и истрaживaчких aктивнoсти. О поменутим темама са учесницима је разговарала др Милица Ђурић-Јовичић, директор Иновационог центра Електротехничког факултета у Београду.
Учесници данашње Конференције имали су прилику да и практично виде нека нова достигнућа, и учествују у интерактивним демонстрацијама одабраних технолошких решења: Лабораторија за биомедицинске технологије - Лего роботи: „Синергија музике и покрета“, Лабораторија за примењену електромагнетику - Мерење електромагнетског зрачења, Лабораторија за електронику – Управљање роботом који решава просторне иматематичке проблеме, Лабораторија за електро-акустику - „Шта чујемо?“ и Лабораторија за телекомуникације – Локализација мобилних телефона у затвореним просторијама. Данашња Конференција била је прва у низу, а предвиђено је да се одржи још дванаест широм Србије у периоду од јануара до марта следеће године.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е:

Регионални центар Смедерево је и на Порталу јавних набавки portal.ujn.gov.rs објавио 2 позива за јавну набавку мале вредности:

1. Услуге кетеринга за потребе Регионалног центра Смедерево у сврху организације активности

2. Набавка добара за одржавање семинара у Регионалном центру Смедерево

Позив је објављен 19. 03. 2019. год., рок за пријаву је 26. 03. 2019. год