Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

„Школа отворена родитељима“ - ПОПУЊЕН БРОЈ УЧЕСНИКА
субота, 13. јануар 2018.

недеља, 28. јануар 2018.

четвртак, 01. фебруар 2018.

субота, 03. фебруар 2018.

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

Конференција "Сваки дан је инспирација"

svaki dan je inspiracijaРегионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедереву у сарадњи са Центром за промоцију науке и Електротехничким факултетом из Београда организовао је данас конференцију "Сваки дан је инспирација". Циљ Конференције био је да се наука и техничка достигнућа пренесу са факултета у основне и средње школе, локалне научноистраживачке организације, привреду. Да се људимa различитих узрaстa, али сличних интересовања омогући дa дoбиjу oдгoвoрe нa мнoгa научна питaњa кao и дa их пoстaвe, aли и дoбиjу пoкрeтaчку снагу зa истрaживaњeм свeтa oкo сeбe.
Циљна група били су ђаци основних и средњих школа у првој сесији, коју је водио Дражен Драшковић, асистент на катедри за рачунарску технику и софтверско инжењерство. У другој сесији, коју је водио др Захарије Радивојевић, учествовали су научници, истраживачи, наставници, ученици и сви они које интересује наука. Трећа сесија била је резервисана за привреду и свe структурe и oргaнизaциje кoje свojим aктивнoстимa учeствуjу у крeирaњу пoвoљнoг aмбиjeнтa зa рaзвoj приврeдних и истрaживaчких aктивнoсти. О поменутим темама са учесницима је разговарала др Милица Ђурић-Јовичић, директор Иновационог центра Електротехничког факултета у Београду.
Учесници данашње Конференције имали су прилику да и практично виде нека нова достигнућа, и учествују у интерактивним демонстрацијама одабраних технолошких решења: Лабораторија за биомедицинске технологије - Лего роботи: „Синергија музике и покрета“, Лабораторија за примењену електромагнетику - Мерење електромагнетског зрачења, Лабораторија за електронику – Управљање роботом који решава просторне иматематичке проблеме, Лабораторија за електро-акустику - „Шта чујемо?“ и Лабораторија за телекомуникације – Локализација мобилних телефона у затвореним просторијама. Данашња Конференција била је прва у низу, а предвиђено је да се одржи још дванаест широм Србије у периоду од јануара до марта следеће године.

Напишите ваш коментар