Школа отворена родитељима - каталошки број 142

DSCF5354Семинар "Школа отворена родитељима" (кат. бр. 142) изазвао је велико интересовање просветних радника. Реализован је 13. 01. 2018. у Регионалном центру Смедерево. Општи циљеви семинара су били: креирање конструктивнијег и ефективнијег рада са родитељима, унапређивање квалитета рада школе/установе подизањем нивоа компетенција наставника и васпитача, подизање нивоа сарадње између школе/установе и родитеља.
Теме семинара: тумачење порука и васпитног стила, начини комуникације и укључивања родитеља у живот школе, тематски родитељски састанак, израда сценарија на тему ,,Смислена улога родитеља у процесу образовања њихове деце''. Актуелност тема је изазвала веома конструктивну интеракцију између реализатора и учесника што је резултирало да су сви изразили своје задовољсто постигнућима на крају радног дана.