Још један дан у Регионалном Центру

ЈОШ ЈЕДАН ДАН У РЕГИОНАЛНОМ ЦЕНТРУ
jjrgcntr nslОвог петка учитељица Невена Перић са својим одељењем, одлучила је да поново искористи могућности које нуди простор Регионалног центра и Научног клуба Смедерево. Након пријатне шетње прионули су на учење уз коришћење расположивих извора знања.
Појам обим усвајали су мерењем. За мерење су користили траке, канапе, кројачки метар. Мерили су обим главе, обим руке, обим стола. Након тога, користећи видео туторијале са YouTube-а, сазнали су како семоже израчунати обим квадрата и правоугаоника.
На часу српског језика требало је да причају причу на основу датих речи. Да би што боље урадили овај задатак, посебна пажња посвећена је планирању. У томе је помогао формулар за планирање. Забележени су ликови приче и њихове особине, место дешавања радње, како ће прича почети, шта ће се догађати, како ће се завршити.
Након тога, било је много лакше испричати причу.

Школа са осмехом