Социјална компетентност као претпоставка успешне социјализације ученика (катал. број: 85)

ssk nslОгромно интересовање просветних радника за семинар  „Социјална компетентност као претпоставка успешне социјализације ученика“ доказали су да су његове теме и циљеви од релеватног значаја за наставну праксу у актуелном тренутку. У времену када је вршњачко насиље један од кључних проблема у школском окружењу наставник мора да има развијене способности за подршку развоју личности и мора да буде најважнија „карика“ у стварању толерантне и недискриминативне средине за учење и развој сваког ученика. Реализаторке семинара     Миљана Китановић, стручни сарадник и наставник психологије у Гимназији „Душан Васиљев" у Кикинди, и Гордана Булатовић, професор разредне наставе и самостални стручни сарадник ЦСУ Кикинда,, вешто и зналачки водиле су наставнике кроз комплексну обуку учећи их како да превентивно делају, заштите свако дете од насиља, злостављања, занемаривања и дискриминације и реше на најбољи начин проблеме деце која су одбачена и изолована из групе.

Семинар на којем су наставници, посебно у радионичарском делу, дали сугестије једни другима ради побољшања атмосфере у одељењу и социјализације ученика у хетерогеним срединама, садржао је одличне презентације и много примера из праксе, што доприноси развијању способности наставника за избегавање предрасуда и стереотипа, а даље и преношење тог знања на ученике.

Због великог интересовања, семинар ће бити реализован у још једном термину – 2. јуна 2018. године.