Реализована ЦПН радионица "Материјали и саобраћај"

mis nslШеста у низу радионица у оквиру пројекта „Материјали – од чега је шта и зашто?“, одржана је у уторак 29. 05. 2018. у Музеју у Смедереву. Учесници радионице „Материјали и саобраћај“ били су ученици трећег разреда ОШ „Димитрије Давидовић“, а пошто је пројекат постао популаран и међу другим разредима-придружили су им се и ученици четвртог разреда из исте школе са учитељицом Каролином Кнежевић. Радионица је започета освртом на већ стечена знања о саобраћају. Цртани филм „Паја Патак и откриће точка“ послужио је као увод за разговор о материјалима који се користе за израду саобраћајних средстава копненог саобраћаја.

Гост радионице Златко Пајић, моделар бродова, испричао је много тога о прављењу бродова. Пошто је Златко Пајић по образовању авиоинжињер, причао је и о изради авиона и других летелица кроз време. Прича је имала своју илустрацију кроз цртани филм о Дедалу и Икару. Учесници радионице су стечена знања применили правећи  разна саобраћајна средства од различитих материјала, приказујући при томе велики степен креативности. Осим учитељице-реализатора Невене Перић, помагали су и Златко Пајић, кустос Музеја Милан Марковић и учитељица Соња Милетић.