Европска недеља програмирања

ndljprgrmrnj nslДанас су ученици четвртог разреда ОШ „Димитрије Давидовић“ били гости Регионалног центра где су учествовали у активностима у оквиру манифестације Europe Code Week (Европска недеља програмирања). ЕУ недеља програмирања је иницијатива која има за циљ да приближи програмирање и дигиталну писменост свима на забаван и занимљив начин.Учење програмирања нам помаже да боље схватимо свет око нас који се брзо мења, да боље разумемо како технологија функционише и развијемо вештине и способности које нам помажу да истражујемо нове идеје и да иновирамо.

Данас су ови радознали четвртаци проналазили грешке у кодовима (дебаговали) и самостално исписивали кодове користећи игролике лекције Debugging in Mazei Collecting Treasure with Laurel. Изрази њихових лица током ових активности говоре о одушевљењу са којим су приступили решавању ових озбиљних и нимало лаких проблемских задатака.