Европска недеља програмирања

ndljprgrmrnj nslДанас су ученици четвртог разреда ОШ „Димитрије Давидовић“ били гости Регионалног центра где су учествовали у активностима у оквиру манифестације Europe Code Week (Европска недеља програмирања). ЕУ недеља програмирања је иницијатива која има за циљ да приближи програмирање и дигиталну писменост свима на забаван и занимљив начин.Учење програмирања нам помаже да боље схватимо свет око нас који се брзо мења, да боље разумемо како технологија функционише и развијемо вештине и способности које нам помажу да истражујемо нове идеје и да иновирамо.

Данас су ови радознали четвртаци проналазили грешке у кодовима (дебаговали) и самостално исписивали кодове користећи игролике лекције Debugging in Mazei Collecting Treasure with Laurel. Изрази њихових лица током ових активности говоре о одушевљењу са којим су приступили решавању ових озбиљних и нимало лаких проблемских задатака.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е:

Регионални центар Смедерево је и на Порталу јавних набавки portal.ujn.gov.rs објавио 2 позива за јавну набавку мале вредности:

1. Услуге кетеринга за потребе Регионалног центра Смедерево у сврху организације активности

2. Набавка добара за одржавање семинара у Регионалном центру Смедерево

Позив је објављен 19. 03. 2019. год., рок за пријаву је 26. 03. 2019. год