lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs until April 15th.

ОБУКА ЗА МАНУЕЛНОГ МАСЕРА

msz nslЖелите да уз помоћ врхунског стручњака из области физикалне медицине и рехабилитације проширите своје знање о масажи, стекнете нове вештине, научите како да додиром лечите и опустите тело и душу, дођете до новог занимања?

Пријавите се за похађање обуке за мануелног масера у нашој установи! Дођите да кроз теоријски и практични део обуке, уз усвајање вештина технике додира, спознате све благодети масаже, да научите како да помогнете себи и другима да се релаксирају, освеже, одморе, олакшају тегобе, елиминишу бол и боре се  против стреса.

Пријава и додатне информације до краја новембра на телефон Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 026 619906.

ПОСЕБНА ПОГОДНОСТ: ЗА СВЕ КАНДИДАТЕ КОЈИ СЕ ПРИЈАВЕ ДО 15. НОВЕМБРА ПОПУСТ ОД 10 ПОСТО!