lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs until April 15th.

РЕЗУЛТАТИ ЛИТЕРАРНОГ ПОЕТСКОГ КОНКУРСА ,,ПОЕЗИЈА СЕ ПИШЕ ДУШОМ"

На следећем линку могу се преузети резултати литерарног поетског конкурса ,,Поезија се пише душом" који су, поводом обележавања 120 година од рођења Десанке Максимовић и подстицања литерарног стваралаштва код ученика основних и средњих школа Подунавског округа, расписали Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево и Друштво за српски језик и књижевност Србије за Подунавски округ.

Честитамо од срца награђеним и похваљеним ученицима и похваљујемо све учеснике конкурса који су се одазвали нашем позиву и допринели обележавању важне годишњице српске књижевности посвећене највећој српској песникињи.

Позивамо награђене и похваљене ученике да присуствују у петак, 14. децембра 2018. године у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево свечаној додели награда са својим менторима, учитељима и наставницима, и родитељима.

Програм почиње у 18.30 часова.

Линк за преузимање документа