Трећа радионица пројекта „Вијугање кроз науку“

vjgnjkrznk nslУ уторак 25.12.2018.године одржана је трећа  радионица пројекта „Вијугање кроз науку“ у Машинско – електротехничкој школи „Гоша“ у Смедеревској Паланци. На радионици су учествовали ученици трећег разреда, смер електротехничар рачунара, укупно је  учествовало 23  ученика.

Ученици трећег разреда су учествовали у радионици „ЛегоУчитељ – Квиз“ . Лего робот је био учитељ у овом квизу и постављао питања. Питања су била из: математике, физике, хемије, електротехнике, научне мозгалице, које су ученици решавали у оквиру тимова. Учествовало је два тима по шест ученика. Ученици нису били само учесници у квизу, већ су уз помоћ својих професора и припремали питања за квиз, тако су сами учили и налазили занимљиве научне појмове, у оквиру тима су сарађивали. На овакав начин ученици су проверавали своје знање и како да то примене у свакодневном животу. Поред ученика који су учествовали у квизу била је присутна и публика: ученици и професори Машинско – електротехничке школе „Гоша“, публика је навијала за своје тимове и активно учествовала у решавању задатака. Квиз је био интересантан и веома забаван, чак је и резултат на крају био нерешен, па су ученици тражили „продужетке“, тј. сваки тим је имао десет минута да одабере научну област и питање и да постави противничкој екипи и опет је резултат био нерешен. Након овог квиза од учесника смо добили речи похвале, да је потребно више оваквих квизова, да сами истражују и тако више науче. Од колега који су били присутни коментари су били: изваредно, овако се прави тимски рад ученика, похвалили су интердисциплинарност квиза.

Ученици су предложили да се овај квиз у школи одржава чешће да се укључе још ученика и професора, јер се на овакав начин повезује научено из различитих предмета, негује тимски рад и такмичарски дух код ученика. Реализаторке радионице су професорке Сања Рајић и Александра Ивановић.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е:

Регионални центар Смедерево је и на Порталу јавних набавки portal.ujn.gov.rs објавио 2 позива за јавну набавку мале вредности:

1. Услуге кетеринга за потребе Регионалног центра Смедерево у сврху организације активности

2. Набавка добара за одржавање семинара у Регионалном центру Смедерево

Позив је објављен 19. 03. 2019. год., рок за пријаву је 26. 03. 2019. год