lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Семинар „Од школске приредбе до позоришне сцене“ (кат.бр. 985)

smnrprdb nslКао и сваке године, у оквиру јануарских дана просветних радника, Регионални центар Смедерево организује бесплатне семинаре за просветне раднике са територије Града Смедерева. Први у низу реализован је семинар „Од школске приредбе до позоришне сцене“ (кат.бр.985). Било је велико интересовање просветних радника за овај семинар  због интересантне и пре свега корисне теме. Приоритет семинара су унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе.

Циљеви семинара су: упознавање са развојем и улогом драме у образовању, упознавање са појмом и фазама драмских и позоришних техника, разумевање различитих начина примена драмских техника у разреду, овладавање позоришним техникама у припреми представе са ученицима, подигнут ниво вештина запослених у образовању за припрему представа са ученицима за наступе на позоришним фестивалима и смотрама. Теме на семинару су биле: појам, улога и место драме у образовању, како драматизовати и адаптирати текст, рад са глумцима и књига режије, рад са глумцима- децом - глума и сценски покрет, рад са глумцима, децом – физичка радња, машта и оригиналност, представа са приредбе у позориште. Кроз овај програм стручног усавршавања, учеснике су зналачки водили веома компетентни и мотивисани реализатори: Золтан Фридман, позоришни редитељ-луткар аниматор, Градско позориште „Рума„; Миодраг Крчмарик, глумац, Факултет уметности Приштина-Косовска Митровица; Зоран Илић, професор разредне наставе, ОШ „Светозар Марковић„ Лесковац и Душан Благојевић, дипломирани филолог за српску и компарат, Гимназија Лебане.