pdstcnjfnkc nslСеминар „Подстицање функционалне писмености применом развијајућих модела наставе“ (кат.бр. 541) реализован је у суботу 19. 01. 2019.год. у просторијама Регионалног центра Смедерево. Општи циљеви овог програма су осавремењавање наставног процеса кроз оснаживање наставника за примену развијајућих модела наставе који би допринели стицању функционалне писмености код ученика. Теме семинара су: живот од нас тражи да решавамо проблеме, да ли нас школа томе подучава? Развијајући модели наставе, дидактичка средства свуда око нас, стицање фунционалне писмености у изокренутој учионици „Лењи учитељ”- како да ученици науче више када учитељ подучава мање...

Ове изузетно актуелне теме су зналачки представљене и реализоване са учесницима семинара уз помоћ искусних едукатора и реализатора: Зорице Николић и Биљане Живковић.