lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs until April 15th.

САСТАНАК РЦ СМЕДЕРЕВО И ЦЕНТРА ЗА ПРОМОЦИЈУ НАУКЕ БЕОГРАД

cntrzprmcj nslДана 30.01.2019. године у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево, одржан је састанак са в.д.директором Центра за промоцију науке Београд, др Марком Kрстићем, координатором активности Научних клубова Данијелом Вучићевић и директорима и сарадницима Мреже Регионалних центара и Центара за стручно усавршавање Србије.

В.д. директора Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Љиљана Животић Живановић, упознала је присутне са текућим активностима Научног клуба Смедерево, као и реализацијама ЦПН пројеката по Јавном позиву 2018/2019. године. Поред тога, активности Научног клуба реализују се од 2018. године и кроз Европску Ноћ истраживача у септембру месецу, чија реализација је у плану и ове године.

В.д. директор Центра за промоцију науке Београд, др Марко Kрстић, најавио је по осми пут заредом, одржавање традиционалне манифестације „Мај месец математике (М3)“, у организацији Центра за промоцију науке у сарадњи са Математичким институтом САНУ, под насловом  „Математика око Света“. Ова манифестација биће одржана и у РЦ Смедерево, кроз повезивање математике и географије, уз пригодна предавања и радионице, као и изложбу Милутина Миланковића српског математичара, доктора техничких наука, физичара, геофизичара, и популаризатора науке.

Такође, Центар за промоцију науке једном годишње расписује Јавни позив за финансирање пројеката промоције и популаризације науке, на територији целе Републике како би подржао што већи број квалитетних пројеката у области промоције науке. РЦ Смедерево ће трећи пут учествовати у овом Јавном позиву и подржати заинтересоване учеснике чији је циљ унапређивање научне културе.