lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs until April 15th.

Семинар: "Утицај особина личности и понашања васпитача и наставника на стварање и одржавање толерантне средине за учење и развој детета" (II реализација)

pnsnjnstvnk nslПредшколска установа „Наша радост“ из Смедерева у сарадњи са Регионалним центром Смедерево, организовала је семинар за своје васпитаче и стручне сараднике: "Утицај особина личности и понашања васпитача и наставника на стварање и одржавање толерантне средине за учење и развој детета" (кат. бр. 158). Прва реализација семинара је била 05. 02. 2019. год., а друга у петак 08. 02. 2019.год.

Циљеви овог програма СУ су: унапређење знања и вештина запослених у правцу разумевања утицаја особина личности и понашања васпитача и наставника на процес стварања толерантне средине за учење и развој детета као и унапређење комуникационих компетенција запослених. У складу са овим циљевима су и теме семинара: наставник и васпитач као креатор климе у школи и вртићу, значај асертивности и недискриминативног понашања за успостављање толерантног окружења, медијација, управљање конфликтом и негативним емоцијама и формирање толерантне и недискриминативне атмосфере у школи и вртићу.

У оба термина семинар је протекао у веома позитивној и радној атмосфери на опште задовољство реализатора и учесника.