lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs until April 15th.

Семинар „Да ли ми мој говор тела помаже или одмаже? – невербална комуникација у функцији васпитно-образовног процеса и сарадње (II реализација)

nvrblnkmnkcj nslПредшколска установа "Наша радост" из Смедерева у сарадњи са Регионалним центром за професионални развој запослених у образовању Смедерево, организује још један у низу семинара у циљу стручног усавршавања васпитача и стручних сарадника : „Да ли ми мој говор тела помаже или одмаже? – невербална комуникација у функцији васпитно-образовног процеса и сарадње (кат. бр. 104). Овај једнодневни семинар реализован је у два термина: 11. 02. и 12. 02. 2019. год., да би што већи број радника ПУ прошао кроз ову корисну и интересантну обуку.

Општи циљеви овог програма СУ су: развијање свести о изузетном значају невербалне комуникације чији различити модалитети и знакови које користимо било спонтано или намерно у радном окружењу могу утицати успешно/неуспешно на васпитни рад са децом и сарадњу са родитељима и колегама.

Теме програма: 1. Човек повремено говори, али непрестано саопштава 2. Да ли ми мој говор тела помаже или одмаже да постигнем оно што желим у социјалном окружењу? 3. Невербална комуникација у функцији васпитно-образовног процеса 4. Невербална комуникација у функцији сарадње.