lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs until April 15th.

Семинар: „Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму“

flmflmsknmcj nslПоследњи семинар у низу јануарских поклон семинара РЦ Смедерево, реализован је 09. и 10. фебруара 2019.год.- „Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму“ (дводневни семинар) (кат. бр. 230).

Да не буде да смо пристрасни јер је овај програм СУ акредитован преко нас – Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево али бројне реализације и утисци у прошлом а и у овом периоду акредитације, довољно говоре о квалитету овог семинара. Циљеви семинара су: Оспособити професионалце да применом дигиталне технологије, која је данас у широкој употреби, уведу иновације у наставу и тако мотивишу своје ученике за успешнији и креативнији рад, применом филма и филмске анимације едуковани ће имати могућност да подстичу своје ученике на развијање перцептивних, практичних и мисаоних активности.Теме програма: Филм и филмска анимација – појам и могућност израде дидактичког материјала за потребе наставе; Синопсис – појам, улога и значај, правила и начини креирања; Стори борд – појам, значај и примена; Примена дигиталне технологије у изради филма; Техника израде филма и анимираног филма.

Учесници су се кроз рад лепо забавили али пре свега открили и научили нов, креативан приступ примене дигиталне технологије у настави.