Семинар: „Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму“

flmflmsknmcj nslПоследњи семинар у низу јануарских поклон семинара РЦ Смедерево, реализован је 09. и 10. фебруара 2019.год.- „Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму“ (дводневни семинар) (кат. бр. 230).

Да не буде да смо пристрасни јер је овај програм СУ акредитован преко нас – Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево али бројне реализације и утисци у прошлом а и у овом периоду акредитације, довољно говоре о квалитету овог семинара. Циљеви семинара су: Оспособити професионалце да применом дигиталне технологије, која је данас у широкој употреби, уведу иновације у наставу и тако мотивишу своје ученике за успешнији и креативнији рад, применом филма и филмске анимације едуковани ће имати могућност да подстичу своје ученике на развијање перцептивних, практичних и мисаоних активности.Теме програма: Филм и филмска анимација – појам и могућност израде дидактичког материјала за потребе наставе; Синопсис – појам, улога и значај, правила и начини креирања; Стори борд – појам, значај и примена; Примена дигиталне технологије у изради филма; Техника израде филма и анимираног филма.

Учесници су се кроз рад лепо забавили али пре свега открили и научили нов, креативан приступ примене дигиталне технологије у настави.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е:

Регионални центар Смедерево је и на Порталу јавних набавки portal.ujn.gov.rs објавио 2 позива за јавну набавку мале вредности:

1. Услуге кетеринга за потребе Регионалног центра Смедерево у сврху организације активности

2. Набавка добара за одржавање семинара у Регионалном центру Смедерево

Позив је објављен 19. 03. 2019. год., рок за пријаву је 26. 03. 2019. год