Обука за обвезнике доставе и кориснике е-шалтера

sltr nslНационална алијанса за локални економски развој (НАЛЕД) и Републички геодетски завод, уз подршку Фонда за добру управу Владе Уједињеног Краљевства, држе обуке за обвезнике доставе и кориснике е-шалтера. Теме су у вези правног оквира за упис у катастар непокретности и увођења једношалтерског система, као и њихове примене и реализације у РГЗ-у. Таква обука одржана је и у РЦ Смедерево за 2 групе (више од 60 учесника) представника појединих служби ГУ Подунавског и Браничевског округа које по природи посла користе услуге Катастра.

Обука је била интерактивна, полазници су износили своје ставове, дилеме и питања у вези са темама које су биле актуелне. Први део обуке посвећен је информисању и дискусијама у вези са правним оквиром за упис у катастар непокретности, као и питањима и одговорима у вези са применом овог прописа. У оквиру овог дела обуке, који су држали консултанти НАЛЕД-а (стручњаци правне и економске струке), посебно су објашњени циљеви и сврха одређених законских одредби, правни оквир за електронско управно пословање у спровођењу процедуре уписа стварних права у катастар, једношалтерски систем који се спроводи од стране обвезника доставе, а чије исправе су основ за упис у катастар, као и улога служби за катастар непокретности у том систему.

У другом делу обуке учесницима је реализована презентација система РГЗ еШалтер (достава исправа за упис, преглед исправа, достава КН и КВ захтева) и практичан рад учесника у систему еШалтер.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е:

Регионални центар Смедерево је и на Порталу јавних набавки portal.ujn.gov.rs објавио 2 позива за јавну набавку мале вредности:

1. Услуге кетеринга за потребе Регионалног центра Смедерево у сврху организације активности

2. Набавка добара за одржавање семинара у Регионалном центру Смедерево

Позив је објављен 19. 03. 2019. год., рок за пријаву је 26. 03. 2019. год