lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Конституисање Подружнице стручних сарадника у Смедереву

strcnsrdnc nslДана 22.02.2019.године у Регионалном центру за стручно усавршавање запослених у образовању у Смедереву одржана је конститутивна седница Подружнице стручних сарадника.

Подружница ће радити под окриљем Педагошког друштва Србије чија је председница, госпођа Наташа Стојановић, присуствовала догађају и присутнима представила сва подручја деловања Педагошког друштва Србије као и могућности за сарадњу са институцијама и установама.

Током састанка је конституисано председништво:
председник – Тијана Ђокић , дипломирани педагог;
заменици председника - Марина Станојевић, дипломирани психолог и Тијана Тодоров, дипломирани педагог; записничар - Саша Бојанић Стевановић, дипломирани педагог.

Чланови Подружнице стручних сарадника у Смедереву су педагози, психолози запослени у различитим установама од предшколског, основношколског и средњешколског образовања до запослених у другим образовним и установама културе. Састанку су присуствовале и представнице стручних сарадника са територије Велике Плане, те је остварена сарадња и у оквиру ове две општине.

Усвојен је програм рада Подружнице стручних сарадника у Смедереву за школску 2018 /2019. годину.

Тијана Ђокић је презентовала свој рад „Еколошко образовање у смедеревским основним школама“ представљен на Трећој еколошкој конференцији са међународним учешћем „Смедерево еколошки град“ уз изражавање захвалности педагозима и психолозима због остварене сарадње на прикупљању података.