Радионица “Математика из нашег угла”

mtmtk nslУ просторијама Регионалног центра Смедерево, у уторак 5.марта 2019.године одржана је радионица којој су присуствовали ученици одељења 6/3 ОШ “Бранко Радичевић” у Смедереву.

Радионица се састојала из три дела и престављала је приказ рада ученика на међународним Етвининг пројектима: “Познате жене математичарке 2”, “Дан броја Пи ( рођендан Алберта Ајнштајна)” и пројекта намењеном слободној активности: Шах, под називом “Шах - МАТ”.

Учесници радионице су имали прилику да уз помоћ савремених технологија и самог портала прикажу своје радове другарима, погледају радове других ученика из 24 школе из земље и региона, које су ангажоване на овим пројектима, а такође и да креирају нове садржаје у првом и другом делу радионице.

Као производ рада настале су наруквице са именима познатих математичарки, лутке са ликовима познатих математичарки и математичара, стрипови са дијалозима између познатих математичарки и њихових савременика, календари: електронски, стони и зидни, са познатим математичаркама и њиховим савременицима који су рођени у одређеном месецу, презентације, панои и постери о историјату броја Пи и Алберту Ајншајну чији рођендан ће ученици у школи прославити 14. марта.

Након креирања паноа са темама: Историјат шаха, Познати шахисти код нас и у свету, Веза шаха и математике и Шаховски речник, одигран је и мини турнир између ученика овог одељења.
Циљ радионице био је обједињавање продуката рада ученика на овим пројектима и сагледавање математике из различитих углова, како би ученици стекли целовитију слику о значају математике кроз историју и друге науке, вештине и области живота.

Радионицу је водила наставница математике Мирјана Кокерић, а стручну помоћ на радионици посвећеној шаху пружила је наставница Душанка Станковић, ОШ “Бранко Радичевић” Смедерево.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е:

Регионални центар Смедерево је и на Порталу јавних набавки portal.ujn.gov.rs објавио 2 позива за јавну набавку мале вредности:

1. Услуге кетеринга за потребе Регионалног центра Смедерево у сврху организације активности

2. Набавка добара за одржавање семинара у Регионалном центру Смедерево

Позив је објављен 19. 03. 2019. год., рок за пријаву је 26. 03. 2019. год