Изложба "Читамо и пишемо са Аном Франк"

nfrnk nslУ РЦ Смедерево од 25. 02. до 07. 03. 2019. год. гостовала је изложба „Читамо и пишемо са Аном Франк“. Концепт је развијен у Кући Ане Франк у Амстердаму 2010. године, и до сада је са великим успехом кориштен у библиотекама у Холандији. Од 2011. изложба ”Читамо и пишемо са Аном Франк” је представљена широм света. 2014. године, у оквиру пројекта „Дани сећања“, организација Терраформинг ју је у сарадњи са Кућом Ане Франк адаптирала и превела на српски језик, па је концепт по први пут представљен и у Србији.

То је радионица у којој изложба служи као полазна тачка. Изложба је специјално дизајнирана за младе и пружа преглед живота породице Франк. Поред тога, изложба је фокусирана на Анин таленат за писање. Кроз поставку открива се Анина љубав према писању, и представљени су неки од њених текстова. Радионице и вежбанке су прилагођене за два узраста: за децу од 9 до 12 и од 13 до 15 година.

Велико интересовање владало је за изложбу у Регионалном центру - за десетак дана је посетило и учествовало у радионици око 400 ученика основних школа...

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е:

Регионални центар Смедерево је и на Порталу јавних набавки portal.ujn.gov.rs објавио 2 позива за јавну набавку мале вредности:

1. Услуге кетеринга за потребе Регионалног центра Смедерево у сврху организације активности

2. Набавка добара за одржавање семинара у Регионалном центру Смедерево

Позив је објављен 19. 03. 2019. год., рок за пријаву је 26. 03. 2019. год