Активирајмо ученике подстицајним задацима

ktvrjm nslУ суботу 30. 03. 2019. у Регионалном центру Смедерево, реализован је семинар "Активирајмо ученике подстицајним задацима" (кат. бр. 407).
Циљеви овог програма стручног усавршавања су: унапређивање знања наставника о развијању компетенција ученика, оспособљавање наставника за примену различитих техника процењивања и вредновања напредовања ученика, обучавање наставника за постављање критеријума оцењивања и самооцењивања ученика.

Искусни реализатори Вера Исаиловић и Јелена Бошковић зналачки су провели учеснике кроз теме овог програма: вештине за 21. век, научимо да развијамо вештине, одлике доброг задатка, препознавање мисаоних процеса који се ангажују у решавању задатака, обликовање задатака по Блумовом моделу, домаћи задаци – пробудимо креативност, израда критеријума оцењивања домаћих задатака и задаци који се могу креирати на Интернету.