Математички квиз

mtmtckkvz nslУ РЦ Смедерево, 19. априла, одржан је седми Математички квиз за ученике средњих школа. Поред школа из Смедерева: Гимназије, Економско-трговинске школе, ТТПШ "Деспот Ђурађ" и Техничке школе, у квизу су ове године по први пут учествовали гостујуће екипе из Велике Плане и Пожаревца. Победила је Гимназија Смедерево, освојивши максималан број поена и трофеј - табелу са резултатима, коју им је уручила проф. Јелена Вујошевић, која је до прошле године била део тима за организацију квиза. Похвалнице је уручила в.д. директорка Регионалног центра Смедерево Љиљана Животић Живановић, Дарије Јаношевић је испред Центра за промоцију науке поделио додатне поклоне победничкој екипи. Тим одговоран за квиз чине: Јелена Богдановић (Гимназија), Весна Пољарац (Техничка школа), Радосав Пантић (ТТПШ "Деспот Ђурађ") и Тамара Ђаковић (Ош "Димитрије Давидовић").