vrsnjcknslj nslСеминар „Разговор о књизи у школској библиотеци у функцији социјализације ученика и превенције вршњачког насиља“ (кат. бр. 101), реализован је 20. 04. 2019. год. у Регионалном центру Смедерево. Циљ семинара је стицање знања за креативно коришћење ресурса библиотеке усмерено ка превенцији вршњачког насиља као и усвајање вештине читања са ученицима кроз брижљив одабир литературе и разговор о њој усмерено на подстицање самоактуализације и социјализације ученика. У складу са циљевима су теме овог програма СУ: разговор о књизи као и веза са превенцијом вршњачког насиља у библиотеци, разговор о књизи и њихова примена у школској библиотеци, одабир литературе и систематизација грађе за успешно подстицање и вођење разговора о књигама.

Искусни аутор и реализатор семинара - Весна Црногорац, доктор културолошких наука и комуникологије, зналачки је провела учеснике кроз ове актуелне теме.