Семинар „Вештина грађења односа са децом и родитељима“

vstn nslПредшколска установа „Наша радост“ Смедерево је у сарадњи са Регионалним центром Смедерево организовала дводневни семинар „Вештина грађења односа са децом и родитељима“ (кат. бр. 101).

Циљ овог програма СУ је професионално оснаживање запослених у образовно-васпитним и образовним установама за успешну комуникацију и активно грађење односа поверења и сарадње са децом и родитељима. Теме програма су: увод у основни концепти релационих компетенција, интегритет и сарадња, сукоб и лични говор, осећај личне вредности и самопоуздање, међуљудски односи (равноправно достојанство, вођство, ауторитет и аутентичност), отпори и блокаде у односима између професионалаца и родитеља и врсте сарадње, вештине вођења разговора (метод и технике), развој колегијалне сарадње. Изузетно радна и позитивна атмосфера владала је у току два дана реализације семинара који су осмислиле и реализовале: Ивана Мушкиња, специјалиста психосоцијалног приступа у социјалном раду и Душанка Попов, дипломирани психолог.