Радионица "Применимо своја знања о материјалима"

mtrjlznnj nslУ среду 08. 05. 2019. године одржана је завршна радионица ЦПН пројекта под називом "Применимо своја знања о материјалима". Окупљање је било у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево где су подељена знања која су стечена на радионицама и размењена размишљања о могућностима употребе материјала у будућности. Радионици је присуствовало 80 ученика основних школа „Иво Лола Рибар“ из Скобаља и "Бранислав Нушић" и "Димитрије Давидовић" из Смедерева. Ту су биле и њихове учитељице Слађана Доброта, Весна Миљковић, Соња Милетић и Данијела Маричић. Наравно, ту је био и кустос Музеја у Смедереву Милан Марковић.

Свака група ученика представила је вршњацима знања о материјалима која су стекли на радионицама у Музеју у Смедереву, као и идејна решења за израду одеће, кућа и превозних средстава у будућности. Представљена су сјајна креативна решења ученичких радови који су представљени на изложби. Изложба је привукла интересовање свих учесника.