lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs until April 15th.

Радионица "Применимо своја знања о материјалима"

mtrjlznnj nslУ среду 08. 05. 2019. године одржана је завршна радионица ЦПН пројекта под називом "Применимо своја знања о материјалима". Окупљање је било у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево где су подељена знања која су стечена на радионицама и размењена размишљања о могућностима употребе материјала у будућности. Радионици је присуствовало 80 ученика основних школа „Иво Лола Рибар“ из Скобаља и "Бранислав Нушић" и "Димитрије Давидовић" из Смедерева. Ту су биле и њихове учитељице Слађана Доброта, Весна Миљковић, Соња Милетић и Данијела Маричић. Наравно, ту је био и кустос Музеја у Смедереву Милан Марковић.

Свака група ученика представила је вршњацима знања о материјалима која су стекли на радионицама у Музеју у Смедереву, као и идејна решења за израду одеће, кућа и превозних средстава у будућности. Представљена су сјајна креативна решења ученичких радови који су представљени на изложби. Изложба је привукла интересовање свих учесника.