Саветовање: У сусрет променама у настави физике-саветовање о планирању и реализацији наставе и учења у шестом разреду

svtvnj nslУ суботу 18. 05. 2019.год. у Регионалном центру Смедерево, одржано је саветовање „У сусрет променама у настави физике“ које је настало на иницијативу Друштва физичара а уз подршку Клетта – друштва за развој образовања. Реализаторке саветовања: Љиљана Иванчевић, професор физике и Гордана Алексић, астрофизичар, прошле су обуку од стране Министарства. Жеља је да се помогне наставницима физике да се прилагоде променама које их очекују од следеће школске године у оквиру програма наставе и учења. Примери су из садржаја наставе физике (конкретизација) и учесници су добили материјал који могу директно да користе у настави.