О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Обавештавамо вас да ће Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево, прилагодити рад и активности новонасталој ситуацији a у складу са Одлуком Владе Републике Србије (Службени гласник РС бр. 29/2020, од 15. 03. 2020.):
- Сви семинари, радионице, презентације и едукације у простору Центра – одлажу се до даљњег
- Центар ће функционисати по систему утврђеног дежурства Све информације на телефоне: 026/619-906, 026/619-907 или на мејл office@rcsmed.edu.rs

Радионица: "Мобилна математика"

mblnmtmtk nslМај се полако ближи крају, али активности математичара у оквиру манифестације "Мај, месец математике" не престају.

У просторијама Регионалног центра Смедерево, у петак 24. 05. 2019.,  своју радионицу 'Мобилна математика' представили су, заједно са својим професором Зораном  Дамњановићем,  ученици рачунарског одељења смедеревске Гимназије. Као што се и очекује од будућих ИТ стручњака, њихов приступ математици је био мало другачији него што је уобичајено - играле су се игрице на мобилним телефонима.

Великом броју заинтересованих смедеревских основаца, средњошколаца и њиховим наставницима представљене су игрице које развијају математичке вештине, од рачуна, преко логике и комбинаторике па све до геометрије а и из којих може доста да се научи. Након тога су се учесници и сами опробали у игрицама, а нису изостали ни прави такмичарски дуели 'један на један'. Ученици су били одушевљени игрицама, а родила се и идеја која ће бити реализована следеће школске године - турнир на коме ћемо добити математичко-гејмерског шампиона Смедерева. Зато тренирајте!

Што се ученика рачунарског смера Гимназије  тиче, очекујемо да у скоријој будућности на некој од следећих оваквих радионица представимо и неку њихову игру.