lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Семинар „Камишибаи и његове могућности у раду с децом предшколског узраста“

kmsb nslУ суботу 25.05.2019.год. у Регионалном центру Смедерево, у сарадњи ПУ „Наша радост“ Смедерево, Удружења васпитача „ЧИГРА“ и Регионалног центра Смедерево, одржан је семинар под називом „Камишибаи и његове могућности у раду с децом предшколског узраста“ (кат. бр. 671).

Аутори семинара су Јованка Улић, магистар ликовних уметности ВШССОВ у Новом Саду, Ивана Игњатов Поповић, доктор кљижевних наука, ВШССОВ у Новом Саду, затим Александра Марцикић, специјалиста струковни васпитач, ПУ „Младост“ у Бачкој Паланци и Слађана Сауер, специјалиста струковни васпитач, ПУ „Младост“ у Бачкој Паланци.

Циљ овог семинара је стицање теоријских и практичних знања о Камишибај театру и његовој примени у различитим контекстима (уметничком, педагошком и терапеутском). Подситцан је развој компетенције учесника семинара за примену Камишибај театра кроз повезивање свих области васпитно-образовног рада ; Присутни васпитачи су се упознавали са Камишибај театром као оригиналном јапанском уметничком формом и њеним интерпретацијама у различитим културним контекстима; Упознавали су се са структуром Камишибај театра, техникама израде и извођења овог типа представа; Упознавали су се са начинима имплементације у раду са децом (примене у уметничком, педагошком и терапеутском раду с децом); Упозавали су се с могућностима примене Камишибај театра у процесу активног и интерактивног учења (подстицање креативности и комуникације код деце); Овладавали начинима и методама адаптације садржаја за Камишибај театра, како би се постигла динамика представе и интеракција с публиком.