Семинар „Камишибаи и његове могућности у раду с децом предшколског узраста“

kmsb nslУ суботу 25.05.2019.год. у Регионалном центру Смедерево, у сарадњи ПУ „Наша радост“ Смедерево, Удружења васпитача „ЧИГРА“ и Регионалног центра Смедерево, одржан је семинар под називом „Камишибаи и његове могућности у раду с децом предшколског узраста“ (кат. бр. 671).

Аутори семинара су Јованка Улић, магистар ликовних уметности ВШССОВ у Новом Саду, Ивана Игњатов Поповић, доктор кљижевних наука, ВШССОВ у Новом Саду, затим Александра Марцикић, специјалиста струковни васпитач, ПУ „Младост“ у Бачкој Паланци и Слађана Сауер, специјалиста струковни васпитач, ПУ „Младост“ у Бачкој Паланци.

Циљ овог семинара је стицање теоријских и практичних знања о Камишибај театру и његовој примени у различитим контекстима (уметничком, педагошком и терапеутском). Подситцан је развој компетенције учесника семинара за примену Камишибај театра кроз повезивање свих области васпитно-образовног рада ; Присутни васпитачи су се упознавали са Камишибај театром као оригиналном јапанском уметничком формом и њеним интерпретацијама у различитим културним контекстима; Упознавали су се са структуром Камишибај театра, техникама израде и извођења овог типа представа; Упознавали су се са начинима имплементације у раду са децом (примене у уметничком, педагошком и терапеутском раду с децом); Упозавали су се с могућностима примене Камишибај театра у процесу активног и интерактивног учења (подстицање креативности и комуникације код деце); Овладавали начинима и методама адаптације садржаја за Камишибај театра, како би се постигла динамика представе и интеракција с публиком.