lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Семинар „Школа отворена родитељима 2 – ефикасном комуникацијом са родитељима до боље сарадње“

sklrdtljm nslУ суботу 08. 06. 2019. године, у РЦ Смедерево реализован је семинар „Школа отворена родитељима 2 – ефикасном комуникацијом са родитељима до боље сарадње“ (кат. бр. 163). Иако су вероватно бројне обавезе због краја школске године утицале на то да није био попуњен максимални број учесника, активности и атмосфера на семинару су биле на високом нивоу. Општи циљеви овог програма СУ су: јачање професионалних капацитета запослених у школи/установи за подизање нивоа сарадње са родитељима и унапређивање квалитета рада школе/установе подизањем нивоа компетенција наставника и васпитача за ефикаснију комуникације са родитељима. Теме програма које су реализоване: тумачење порука и васпитног стила, квалитетна комуникација – предуслов успешне сарадње, начини комуникације са родитељима и тематски родитељски састанак.

Реализаторке семинара: Зорица Николић, Зорица Поповић и Неда Богојевић Прековић зналачки су водиле учеснике кроз ове актуелне теме и имале су одговоре на сва њихова питања.