lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs until April 15th.

Семинар: „Стратегија решавања математичких задатака“

strtgjmtmtk nslУ оквиру маја – месеца математике, Регионални центар Смедерево у сарадњи са Друштвом математичара Србије - Подружница Смедерево, организовао је семинар:
„Стратегија решавања математичких задатака“ (кат.бр. 387) у просторијама Центра 25. маја 2019. године.

Специфични циљеви овог програма СУ:
Оспособљавање наставника да у настави ученике уче одговарајућим стратегијама и поступцима за решавање математичких проблема, а не само да ученицима покажу како се решавају одређени типови задатака. Наставници би требало да стекну осећај када, колико и каква питања треба поставити ученику да уз минималну помоћ наставника и максимални сопствени труд ученик дође до решења проблема.

Теме програма су биле:
Фазе решавања математичких задатака, Постављање питања ученицима, Мисаони поступци и методе у настави математике, Радионица - развој и израда стратегије решавања конкретних задатака.