Семинар: „Стратегија решавања математичких задатака“

strtgjmtmtk nslУ оквиру маја – месеца математике, Регионални центар Смедерево у сарадњи са Друштвом математичара Србије - Подружница Смедерево, организовао је семинар:
„Стратегија решавања математичких задатака“ (кат.бр. 387) у просторијама Центра 25. маја 2019. године.

Специфични циљеви овог програма СУ:
Оспособљавање наставника да у настави ученике уче одговарајућим стратегијама и поступцима за решавање математичких проблема, а не само да ученицима покажу како се решавају одређени типови задатака. Наставници би требало да стекну осећај када, колико и каква питања треба поставити ученику да уз минималну помоћ наставника и максимални сопствени труд ученик дође до решења проблема.

Теме програма су биле:
Фазе решавања математичких задатака, Постављање питања ученицима, Мисаони поступци и методе у настави математике, Радионица - развој и израда стратегије решавања конкретних задатака.