lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Прослава Дана науке

prslvdnnk nslОвогодишња прослава Дана науке у нашем Регионалном центру била је посвећена промоцији две науке: Психологије и Математике.

Радионицом Психологија - "наука о души" најмлађим суграђанима и њиховим пратиоцима приближили смо ову науку уз помоћ вежби за јачање емоционалних компетенција. Учесници су имали прилику да се ставе у улогу психолога и да се баве анализом осећања кроз вежбе: Круг, Крофна и Захвалност. Учили су како се О.Л.И. психолошки метод, откривањем личне истине отклањањем лажних информација, може користити у свакодневном животу, школи, дружењу и раду.

Развијали су “Целовитост објекта” и “Константност” као прве и једне од најважнијих способности за обраду емоција. Најмлађи учесници показали су велику зрелост и интересовање за учешће у овим вежбама.

Радионица “Математика око нас” послужила је за креативно изражавање и релаксацију након играње улога психолога. Учесници су креирали различите моделе од цевчица и дружење привели крају у лепом расположењу. Радионице је водила Мирјана Кокерић, сарадник Регионалног центра, наставник математике и тренер животних вештина.

Киша није успела да омете најупорније Смедеревце којима се захваљујемо јер су допринели да Дан науке буде пригодно обележен.