lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Седница Савета за безбедност саобраћаја на путевима Града Смедерева

sbrcjsvtzbzbdnst nslУ просторијама Регионалног центра Смедерево (16. 07. 2019.год.) одржана је 10. седница Савета за безбедност саобраћаја на путевима Града Смедерева. Седници су присуствовали представници Агенције за безбедност саобраћаја Републике Србије, АМС Србије, чланови Градског већа Града Смедерева задужени за ресоре месних заједница и руралног развоја, јавних предузећа и финансија, представници Саобраћајне полиције ПУ Смедерево, ЈКП „Паркинг сервис“, ЈП „Урбанизам“ и ЈКП „Зеленило и гробља“ Смедерево, Одељења за инспекцијске послове и комуналну полицију, Одељења за урбанистичко-комуналне и имовинско-правне послове градске Управе и др.

Неке од тема Седнице: Информације о стању безбедности саобраћаја на подручју града Смедерева у периоду 01. 01.- 01. 07. 2019.год.(известилац Урош Милићевић из Саобраћајне полиције ПУ Смедерево), Информације о реализацији Програма рада Савета од почетка ове године и Програма коришћења средстава за финансирање унапређења безбедности саобраћаја на путевима на подручју Града Смедерева (известилац председник Савета Бранислав Дробњаковић); Презентација развоја система за управљање брзинама у Смедереву-система за аутоматску детекцију саобраћајних прекршаја са препознавањем регистарских таблица и наставка развоја система –мерење просечних брзина возила (известилац Дејан Стоилковић, ГУ Смедерево и представници „Селме“ д.о.о. Суботица; Презентација комбинованог стационарног и мобилног система за аутоматску контролу и документовање саобраћајних прекршаја (известилац представник МРГ д.о.о. Београд).