lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Трибина Црвеног крста Смедеревo - 10 година Електронског билтена

crvnkrst nslУ четвртак 27. септембра 2019., у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево, одржана је трибина Црвеног крста Смедерево поводом  10 година Електронског билтена Црвеног крста Смедерево.

Мр Слободан Станковић, потпредседник Црвеног крста Смедерево и председник Комисије за информисање и промотивне активности, отворио је скуп и говорио о Електронском билтену Црвеног крста Смедерево. Живослава Лазић, председница Црвеног крста Смедерево и представник локалне самоуправе Драган  Станић поздравили су госте уз пригодан говор. Љубомир Миладиновић, генерални секретар Црвеног крста Србије, говорио је о актуелним задацима Црвеног крста Србије и локалних организација Црвеног крста у Републици Србији. Бранимир Кнежевић, стручни сарадник Црвеног крста Србије за организацију, развој и нормативну делатност имао је излагање о стогодишњици Међународне федерације друштава Црвеног крста и Црвеног полумесеца –њиховом значају и доприносу. Др Весна Опавскy говорила је о значају друштвених мрежа за промоцију хуманитарних организација. Невенка Богдановић, секретар Црвеног крста Крагујевац и члан Комисије за информисање и промотивне активности Црвеног крста Србије излагала је о искуствима Црвеног крста Крагујевац у информисању јавности, сарадња са медијима, акције и иницијативе Комисије за информисање и промотивне активности Црвеног крста Србије. Домаћин скупа Томислав Живановић, секретар Црвеног крста Смедерево, причао је о  даљим правцима развоја Црвеног крста Смедерево. Скуп су увеличали ученици који су кроз песму и литерални састав пренели хуману поруку. Нису изостале ни признања - уручено је признање Црвеног крста Смедерево новинару Драгану Павловићу за дугогодишњи рад на информисању о активностима Црвеног крста. За изузетан музички програм скупа заслужни су Милан Лазић, магистар музике на хармоници и Милош Пржић, мастер италијанског језика на фрули.