Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

10. Европска ноћ истраживача - 16. Огледна и креативна радионица: Историја бројева и поглед у будућност

stjbrjncstrzvc nslАутор и реализатор: Мирјана Кокерић, наставник математике, и Синиша Ћулафић, наставник информатике и рачунарства

Датум реализације: 27.09.2019.

Место одржавања: Центар за културу, Смедерево

Радионици су присуствовали ученици ОШ “Бранко Радичевић” Смедерево и заинтересовани ученици из ОШ “Др. Јован Цвијић” Смедерево и ОШ “Димитрије Давидовић” Смедерево, који су дошли са родитељима. Упознали су се са променама које су бројеви поднели кроз историју, као и данашњом применом нула и јединица у рачунарству. Такође, било им је омогућено упознавање и калиграфско исписивање древних бројева уз помоћ вршњачких едукатора.