lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

ГОДИНЕ УЗЛЕТА за ДОБРОБИТ ПРЕДШКОЛСКЕ ДЕЦЕ

prdsklskdc nslУз подршку УНИЦЕФ-а, Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије у организацији Предшколске установе “Наша радост” Смедерево, 19-20.10. 2019.год. реализована је дводневна обука, за 150 васпитача и медицинских сестара-васпитача Предшколске установе Смедерево, за примену Нових основа програма“ Године узлета“ у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево. Обука је реализована у пет радионичких група. Тренери су били професори са академија за образовање васпитача и практичари из предшколских установа. Концепт обуке је акредитован у Министарству просвете на министровој листи програма од јавног значаја. Васпитачи и медицинске сестре-васпитачи полазници обуке добијају сертификате и преузимају улогу промотера Нових основа програма за васпитаче који нису похађали обуку.

Предшколска установа "Наша радост" Смедерево у радној 2019/2020. години међу првим установама у Србији почиње са применом нових основа програма. Суштина новог програма је да заједничком активношћу деце, родитеља, васпитача и локалне заједнице дајемо заједнички допринос остваривању добробити деце.