ГОДИНЕ УЗЛЕТА за ДОБРОБИТ ПРЕДШКОЛСКЕ ДЕЦЕ

prdsklskdc nslУз подршку УНИЦЕФ-а, Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије у организацији Предшколске установе “Наша радост” Смедерево, 19-20.10. 2019.год. реализована је дводневна обука, за 150 васпитача и медицинских сестара-васпитача Предшколске установе Смедерево, за примену Нових основа програма“ Године узлета“ у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево. Обука је реализована у пет радионичких група. Тренери су били професори са академија за образовање васпитача и практичари из предшколских установа. Концепт обуке је акредитован у Министарству просвете на министровој листи програма од јавног значаја. Васпитачи и медицинске сестре-васпитачи полазници обуке добијају сертификате и преузимају улогу промотера Нових основа програма за васпитаче који нису похађали обуку.

Предшколска установа "Наша радост" Смедерево у радној 2019/2020. години међу првим установама у Србији почиње са применом нових основа програма. Суштина новог програма је да заједничком активношћу деце, родитеља, васпитача и локалне заједнице дајемо заједнички допринос остваривању добробити деце.