Први математички квиз

mtmtckkvz nslПрви математички квиз за основне школе у нашој Општини, одржан је у организацији смедеревске подружнице Друштва математичара Србије 26. 10. 2019.год. у Регионалном центру Смедерево. Најзаслужнији за организацију такмичења су професори Гимназије: Зоран Дамњановић и Данијел Ђорђевић, који је уједно и председник Подружнице, а Гимназија Смедерево је обезбедила поклоне за победнике - збирке математичких задатака. Учесници су биле екипе из пет основних школа: „Бранислав Нушић“, „Доситеј Обрадовић“, „Др Јован Цвијић“, „Свети Сава“ и „Димитрије Давидовић“. Било је динамично, забавно и неизвесно до самог краја јер су такмичари били веома мотивисани!

У фото финишу основна школа „Димитрије Давидовић” је победила основну школу „Бранислав Нушић” приликом одговарања на резервна питања.