Стручни скуп „Филмска анимација и филм у редовној настави и ваннаставним активностима“

flmsknmcj nslРегионални центар Смедерево обележава 10 година од оснивања па је тим поводом својим корисницима поклонио 2 бесплатне трибине. Прва је реализована 09. 10. 2019. под називом „Насиље у школи-чија одговорност?“ и било је присутно 120 просветних радника док је другу трибину-стручни скуп „Филмска анимација и филм у редовној настави и ваннаставним активностима“, организовао 29. 10. 2019.год. Трибину је одобрио Завод за унапређивање образовања и васпитања а подржала основна школа „Јован Шербановић“ Рановац. Аутори трибине и предавачи: Драгана Живковић Скокић и Вито Петровић аутори су и дводневног семинара „Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму“ (кат. бр. 230, К2) чију је акредитацију подржао Регионални центар Смедерево, а са успехом се реализује у образовним установама Србије па и шире.

Веома искусни и надахнути реализатори зналачки су провели присутне учеснике трибине кроз свет филмске анимације и филма и објаснили кроз примере добре праксе значај и корист у наставним и ваннаставним активностима. Посебно су се осврнули на креативност младих изражену кроз филм и филмску анимацију и подршку коју треба да имају. Говорило се и о изради образовног (анимираног или играног) филма као начина за активирање когнитивне способности ученика и примерима из праксе.

„Креативност у образовању је подједнако важна као и писменост“ (Кен Робинсон).